Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
13.06.2018 17:12

У Жашкові вдало втілюється японська медична програма (ФОТО)


Іллюстрація до новини "На Жашківщині вдало втілюється японська медична програма"
На Жашківщині вдало втілюється японська медична програма
Фото: http://ck-oda.gov.ua
Три роки тому Жашківська центральна районна лікарня виборола право на участь в програмі "Кусаноне", яку в Україні реалізовував уряд Японії.

Серед іншого проектом передбачалась модернізація медичного обладнання лікувальних закладів. Тож, ЦРЛ отримала апарат УЗД та фіброгастродуоеноскоп, вартістю 1,864 мільйона гривень. При цьому 90% витрат взяв на себе уряд Японії, а 10% із районного бюджету.

Жашківську ЦРЛ з дружнім візитом відвідав другий секретар посольства Японії в Україні пан Ясухіро Ікута, щоб пересвідчитись в дієвості та ефективності спільної програми. За словами головного лікаря ЦРЛ Ігоря Мельника, апарат УЗД TUS-Х100– єдиний в закладі, який дозволяє виконувати дослідження органів черевної порожнини, малого тазу, поверхнево локалізованих органів (щитоподібної залози, молочної залози, поверхневих лімфатичних вузлів) судин та серця. Введення в експлуатацію такого апарату дозволило на 30 відсотків збільшити обсяги виконання досліджень, підвищити їх якість і достовірність. Фіброгастродуоденоскоп GIF – E3 (фірми Тошіба) теж єдиний апарат, який використовується при наданні допомоги хворим із захворюваннями стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.

Представники посольства Японії відзначили і важливість того, що обладнання задіяне у медичному закладі, віддаленому від обласного центру. Зауважили і на економічні показники, адже програма мала за мету зменшення витрат особисто пацієнтів і держави на медичну допомогу, бо різниця у вартості лікування захворювань на початкових та пізніх стадіях значно різниться. Тільки з початку цього року виявлено 488 передонкологічних патологій.

Пан Ясухіро Ікута поспілкувався з медичним колективом, поділився враженням про Україну, зазначивши, що наші країни споріднені спільною бідою – радіаційним лихом, наслідки якого доводиться відчувати протягом десятків років. Тож здоров’я людей має бути в наших країнах на першому місці.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100