Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
12.03.2018 13:47

В області зареєстровано 33 випадки кору


Державною установою "Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України" продовжується здійснення епіднагляду з лабораторним супроводом захворюваності на кір в області.

За результатами нагляду станом на 12.03.2018 року зареєстровано 33 випадки хворих на кір, з яких 26 осіб були не щеплені проти даної інфекції. Так, в Золотоніському районі зареєстровано 18 випадків захворювання на кір, Городищенському районі – 4, Тальнівському районі – 3, Звенигородському, К.-Шевченківському та Лисянському районах по 2, Маньківському та Уманському районах по 1. Серед захворілих осіб – 17 дітей віком до 17 років. Державною установою "Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України" спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Фахівці Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України" наголошують, що кір – висококонтагіозне вірусне інфекційне захворювання, на яке хворіють лише люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Симптоми хвороби можуть проявитися протягом декількох днів після зараження (інкубаційний період хвороби від 8 до 21 днів). Ранніми ознаками захворювання є дрібні висипання рожевого чи білястого кольору на піднебінні, щоках, яснах і губах (плями Бєльського – Філатова – Коплика). Для кору характерна поява на тілі висипання у вигляді червоних плям, які з'являються на 4 – 5 день хвороби. У хворого на кір раптово підвищується температура тіла, вона може досягти 40 градусів. Запалюються слизові оболонки очей, ротової порожнини і дихальних шляхів, з'являється нежить і сильний кашель, збільшуються шийні лімфовузли. Хворий страждає від загального нездужання, відсутності апетиту і м'язової слабкості. При ослабленому імунітеті захворювання на кір часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Надійним заходом попередження кору на сьогодні є специфічна профілактика населення. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб — кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. У шестирічному віці здійснюється ревакцинація. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Імунізацію проти кору необхідно проводити тим, хто не був раніше щеплений проти даного вірусу, та не хворів на кір і підліткам в 15-17 років.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Люди, що перехворіли на кір, зберігають стійкість до цього вірусу на все подальше життя. Рецидиви спостерігаються вкрай рідко. Перші півроку після народження дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла й не робила щеплення, дитина імунітету не матиме.

Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100