Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
07.03.2018 12:27

Під час профілактичної акції у 10 осіб виявили глаукому


Акція під назвою "Профілактика та раннє виявлення глаукоми" відбулася днями в закладах охорони здоров’я Черкас. Про це інформує міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я.

Глаукома – одна з основних причин невиліковної сліпоти у світі. За статистикою, на неї страждає близько 3% населення, у 15% – вона спричинила сліпоту. Натомість в Україні її щороку діагностують 25 тисяч нових випадків захворювання.

У Черкасах станом на 1 січня зареєстровано 1383 хворих на глаукому, вперше виявлено в 2017 році – 132 випадки глаукоми.

5 та 6 березня 2018 року за підтримки департаменту охорони здоров’я та медичних послуг в Черкасах провели міську акцію з метою раннього виявлення та профілактики поширення глаукоми. За цей час фахівці оглянули 320 осіб, у 121 із них – виміряли внутрішньоочний тиск.

Уперше виявлено глаукому в 10 людей. Їм дали направлення на консультацію до спеціалістів для подальшого лікування. Пацієнти з груп ризику отримали якісну інформацію про профілактику, виникнення та ускладнення захворювання. Лікарі-офтальмологи вважають, що в кожному п’ятому випадку сліпоту можна вилікувати або попередити її виникнення, якщо своєчасно звернутися за допомогою до лікаря. Половина всіх хворих на глаукому навіть не підозрюють, що мають цю недугу, а дізнаються занадто пізно, коли вже більша частина зорового нерва атрофована, відмерла. На жаль, у більшості випадків перебіг хвороби – безсимптомний. Без лікування глаукома швидко прогресує і приблизно через 5-10 років закінчується сліпотою.

Потрібно звернути увагу на такі основні фактори ризику виникнення глаукоми: по-перше, вік за 40, по-друге, спадковість – наявність близьких родичів із глаукомою, що збільшує ризик захворювання в 20 разів. Затуманений зір, поява гострого головного болю і веселкових кіл навколо джерела світла.

Кожна людина, яка досягла 35-40 років (якщо є генетична схильність), повинна обов’язково звернутись до офтальмолога й обстежитись, а в подальшому – робити це один раз на рік.

Втрачений через глаукому зір повернути неможливо. На превеликий жаль, підступна глаукома не віддає жодного міліметру втраченого зору. Проте лікування, особливо хірургічне, на початковій стадії може загальмувати прогресування захворювання та зберегти зір.

Але головне – це профілактика! Не відкладайте візит до лікаря, обов’язково один раз на шість місяців вимірюйте внутрішньоочний тиск. Будьте уважними до свого здоров’я.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Офіційний сайт міста Черкаси

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100