Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
05.12.2018 12:21

В області назвали пріоритетні напрямки у роботі фінансової сфери (ФОТО)


Іллюстрація до новини "В області назвали пріоритетні напрямки у роботі фінансової сфери"
В області назвали пріоритетні напрямки у роботі фінансової сфери
Фото: http://ck-oda.gov.ua
Напрямки регіонального розвитку у сфері фінансового управління запропонували районам, містам та ОТГ області.

Основні положення окреслила директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко та рекомендувала їх врахувати при підготовці Плану перспективного розвитку області на 2019-2021 роки.

Ключовим завданням, за словами Наталії Миколаївни, у збільшенні надходжень до місцевих бюджетів залишається робота з детінізації заробітної плати, дотримання гарантій в оплаті праці та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області.

– Серед першочергових завдань – вирішення проблем легалізації землі, – наголосила директор Департаменту. – Необхідно врешті-решт провести повну інвентаризацію землі та запровадити облік орендарів. Відсутність контролю органами місцевого самоврядування в земельних питаннях призводить до щорічних втрат місцевих бюджетів області до 200 млн грн. Потрібно також забезпечити ефективну роботу з сільгоспвиробниками щодо збільшення розміру ставок орендної плати за орендовані паї до 12% грошової оцінки землі. Адже на сьогодні в області є регіони, де розмір ставки по земельних паях залишається на рівні 4,5% і менше.За умови збільшення розміру ставки орендної плати до 12% місцеві бюджети додатково отримали б 157 млн грн. податку на доходи фізичних осіб.

Цього року до місцевих бюджетів області очікується отримати 7 млрд грн власних доходів, з приростом до минулого року на 600 млн грн (+ 9%). За період з початку запровадження процесу бюджетної децентралізації обсяг доходів місцевих бюджетів збільшено в три рази.

– Реформа спрацювала, у першу чергу, на користь бюджетів місцевого самоврядування, – пояснює Наталія Кравченко. – Саме органам місцевого самоврядування реформа надала широкі можливості для нарощування надходжень до місцевих бюджетів, пошуку резервів їх наповнення. Бюджети громад отримали додатковий ресурс, що раніше формував районні бюджети. Зростання фінансового ресурсу місцевих бюджетів мало б сприяти зростанню територій, поліпшенню якості публічних послуг. Однак натомість значна частина коштів спрямовується на утримання управлінського апарату.

Наразі бюджетний процес 2019 року у розпалі. Також сьогодні формується база додаткового фінансового ресурсу на наступний рік у вигляді вільного залишку. Тому і всі запропоновані вами проекти мають бути імплементовані у бюджеті 2019 року. По об’єктах, що потребують реалізації протягом декількох років, мають бути визначені чіткі перспективи їх реалізації.

– Фінансовий ресурс, у першу чергу, має бути спрямований на реалізацію проектів, які створюють абсолютно нового рівня соціальні послуги для населення, робочі місця, забезпечують інвестиційну привабливість кожної території області і в подальшому зможуть наповнювати місцеві бюджети, нестимуть сталий характер та чітку довгострокову перспективу, – підсумувала Наталія Миколаївна. – Кожен запропонований до перспективного плану об’єкт повинен мати реальні обсяги та джерела фінансування. Потрібно врахувати і те, що сьогодні законодавство дозволяє об’єднувати фінансові ресурси на реалізацію спільних об’єктів між громадами та районами в цілому.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100