Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
07.11.2018 13:44

В області виділили 2 мільйони на зарибнення водосховищ


В області з’ясовують ситуацію щодо ініціативи зарибнення Звенигородського водосховища товариством з обмеженою відповідальністю "Рибартіль".

Як виявилось, господарство не поінформувавши керівництво району звернулось до Інституту іхтіології за розробкою Режиму рибогосподарської експлуатації водойми.

Законодавче ж право використання цього Режиму з’ясують у відповідних структурах центральних органів виконавчої влади. Про це сказав перший заступник очільника області Віталій Коваль на нараді в ОДА.

– На рівні області ми спільно з профільними структурами проаналізували всі обставини, – зазначив перший заступник. – Для цього провели не одну робочу зустріч, зокрема й за участі представників ТОВ "Рибартіль". Зауважу, рибогосподарська діяльність на будь-якому водосховищі має здійснюватись відповідно до законодавчо встановлених норм. Відповідно має експлуатуватись у межах закону. Ми спрямували офіційне звернення до компетентних центральних органів та сподіваємося на якомога швидшу відповідь. Між іншим, з районного бюджету Звенигородщини, в межах відповідної програми зарибнення, цьогоріч передбачили 130 тис. грн на поповнення водойми рослиноїдними видами риб.

За словами керівника Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області Миколи Шведенка, фахівці структури достеменно вивчили питання. Так, Звенигородське водосховище є водоймою комплексного призначення, що використовується для питних потреб і тому не може використовуватись для промислового рибальства чи аквакультури. На ньому не можливо створювати спеціальне товарне рибне господарство (СТРГ) і розробляти режим рибогосподарської експлуатації та науково-біологічне обґрунтування водного об’єкту. Крім того, використання водного об’єкту для рибальства здійснюється за згодою її власника, в цьому випадку – Черкаської обласної державної адміністрації.

У ході наради начальник управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка поінформував у цілому про зарибнення Кременчуцького водосховища, що проходило минулого тижня.

До водойми, як і планували, випустили понад 74 т зарибку – із державного підприємства "Іркліївський риборозплідник рослиноїдних риб". На це спрямували в межах обласної програми, як і торік, 2 млн грн.

Зарибнюють товстолобом, білим амуром, коропом – особливо цінними видами для відновлення водних ресурсів.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100