Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
20.08.2018 17:58

На майже 10 мільйонів гривень виявлено порушень земельного законодавства


Державні інспектори управління Держгеокадастру Черкащини під час перевірок у різних районах протягом липня-серпня 2018 року виявили 180 порушень земельного законодавства, вчинених на площі 1544 га. Про це інформують у Головному управлінні Держгеокадастру області.

Зокрема встановлено 69 фактів самовільного зайняття земельних ділянок загальною площею 1200 га, 13 відхилень від проектів землеустрою при використанні земельних ділянок загальною площею 344 га, зафіксовано 98 порушень адміністративного законодавства щодо невиконання приписів про усунення встановлених раніше порушень та ін.

За півтора місяця фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель нарахували розмір заподіяної шкоди державі за самовільне зайняття земель на суму 2 млн 404 тис. грн, із якої понад 1,5 млн грн порушники сплатили добровільно. Також у результаті перевірок винесено 65 постанов про адміністративні стягнення на загальну суму 16,5 тис. грн.

Усього з початку 2018 року на території Черкащини державні інспектори виявили 489 порушень земельного законодавства, за які нарахували 9 млн 431 тис. грн шкоди, заподіяної державі. Добровільно порушники сплатили 3,6 млн грн, інші матеріали Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало до правоохоронних органів.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100