Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
09.07.2018 17:48

Відбулося засідання з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення


У департаменті соціальної політики Черкаської міської ради відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Участь у ньому взяли представники ГУ ДФС у м. Черкасах, Пенсійного фонду, міського Центру зайнятості та інших зацікавлених організацій. На комісію були запрошені, серед іншого, суб’єкти господарської діяльності, у яких, згідно звітності по єдиному соціальному внеску, заробітна плата є нижчою від встановленого законодавством мінімального рівня.

На засіданні робочої групи були заслухані 17 представників підприємств із 17 офіційно запрошених суб’єктів господарської діяльності, зокрема:

Авторемонтно-агрегатний завод Черкаської Облспоживспілки, ПРАТ "Експоінвест", ТОВ "НВТФ "Окта ЛТД", ПП "Квазар – агро", ТОВ "Орлець", ПП "Ремін", ПП "Спецтехпром Сіг", ТОВ "НВФ "Консалтпроект", ТОВ "ВМ – Інвест", ТОВ "Монте Бьянко", ФОП Глущенко Анатолій Васильович, ФОП Драч Володимир Вікторович, ФОП Степаненко Валерій Дмитрович, ФОП Ніколіч Валентина Олександрівна, ФОП Сумська Олена Анатоліївна, ФОП Коломієць Катерина Валеріївна та ФОП Єременко Андрій Сергійович. Надали письмові пояснення 16 представників підприємств. За інформацією Пенсійного фонду України в м. Черкасах, на підставі результатів моніторингу звітів страхувальників кількість застрахованих осіб, рівень оплати яких у травні 2018 року не перевищував розмір мінімальної заробітної плати (3723,00 грн.) збільшилась на 478 осіб (17,0 %).

Кількість застрахованих осіб, які працювали неповний робочий час та виконували роботи за угодами цивільно-правового характер, складає 9990 осіб (10,3% від загальної кількості найманих працівників); – у порівнянні з травнем 2017 року кількість осіб, які працювали неповний робочий день у травні 2018 року склала 7367 осіб та збільшилась на 510 осіб, а у порівнянні з попереднім місяцем зменшилась на 170 осіб. Зростання кількості найманих працівників, які оформлені на умовах неповного робочого часу, може вказувати на тінізацію заробітних плат страхувальниками та мінімізацію витрат на сплату єдиного соціального внеску. Виведення бізнесу з "тіні" є одним з пріоритетних завдань, які стоять сьогодні перед робочою групою. Під час зустрічей з представниками бізнесу постійно пропонуються комплекти буклетів, які містять інформацію із послугами служби зайнятості та інформацію щодо вимог законодавства про працю. Результатом діяльності робочої групи є зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у місті, збільшення кількості застрахованих осіб та зменшення кількості осіб, яким заробітна плата нараховується менше мінімального розміру, а також збільшення офіційно працевлаштованих працівників та додаткових надходжень ПДФО.

Так, станом на 01.07 до бюджету пенсійного Фонду від платників міста надійшло 754641,38 тис. грн власних коштів (131,6 % до аналогічного періоду минулого року), з яких 735676,11 тис. грн – частина єдиного внеску розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

З початку 2018 року, згідно поданих звітів із єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по м. Черкаси, було створено 1068 нових робочих місць.

За результатами проведених заходів по суб’єктах господарської діяльності – юридичним особам з початку року легалізовано доходу на суму – 128,2 тис. грн, додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб склали 23,1 тис. гривень.

По суб’єктах господарської діяльності – ФОП легалізовано доходу на суму – 61,4 тис. грн, додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб склали 11,1 тис. гривень. Простежується постійна тенденція у деяких страхувальників до збільшення кількості осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за договорами ЦПХ. Цей факт може свідчити про порушення трудового законодавства, зокрема про підміну трудових відносин цивільно – правовими:

– у травні 2017 року таких осіб налічувалось 3421 особи, у травні 2018 року 2623 особи, що на 4 особи (0,2 %) менше ніж у попередньому звітному місяці та на 798 осіб (23,3 %) менше ніж у травні 2017 року. Керівникам підприємств, які запрошуються на засідання робочої групи, рекомендовано вжити всіх невідкладних заходів щодо підвищення розміру середньомісячної розрахункової заробітної плати до встановленого законодавством мінімального рівня (3723,00 грн. з 01.01.18р.) та переведенням працівників, які зайняті на виробництві неповний робочий день (тиждень), на 40– годинний робочий тиждень. Члени комісії надають роз’яснення щодо нелегальної зайнятості, виплати заробітної плати в "конвертах", що призводить до:

– позбавлення працівника гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

– втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії;

– втрати страхового стажу при розрахунку розміру пенсії;

– відсутність внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці, здоров’ї, безпечних умовах праці. Одночасно, на засіданнях робочої групи керівникам суб’єктів господарювання постійно наголошується на відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю. Відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за порушення законодавства про працю передбачена від мінімального розміру заробітної плати до стократного розміру мінімальної заробітної плати (3723,00 грн – 372300 грн).

Підготував: Аліна ПЕРЕВАЛ
Джерело: Офіційний сайт міста Черкаси

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100