Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
07.03.2018 14:12

У Черкасах презентували шляхи безготівкового розрахунку за проїзд у транспорті


Аби поліпшити якість пасажирських перевезень у Черкасах, міській владі презентували ще один – альтернативний – варіант транспортної реформи.

Своє спільне рішення вчора, 6 березня, представили громадська організація "Спільна справа", "Приватбанк" та товариство "Мобільні системи". Вони поділилися баченням того, як можна здійснювати GPS-контроль транспорту, безготівковий розрахунок за проїзд та обліковувати перевезення пільговиків.

– Запропоновані програмні продукти можуть забезпечити швидкий перехід на нову транспорту систему міста та, в такий спосіб, поліпшити сполучення та якість обслуговування, – прокоментував на початку зустрічі в.о. директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Танюк.

Як наголосив підприємець, який очолює громадську організацію "Спільна справа", Андрій Бортник, система, яку вони презентують, допоможе як владі, так і жителям міста контролювати рух громадського та комунального транспорту (у перспективі – й машини "швидкої допомоги").

– Ми хочемо показати всім, що і в місті, і в нашій країні є проекти, які дозволяють робити транспортну реформу просто, якісно та максимально ефективно, – сказав він.

Представниця "ПриватБанку" Оксана Васильєва під час зустрічі розповіла про шляхи впровадження електронного квитка. До слова, нині в усіх черкаських тролейбусах та в маршрутках "Черкасиавтотранс", завдяки співпраці з банком, можна розрахуватися за проїзд із допомогою телефону й QR-кодів.

Тепер банк для безготівкового розрахунку пропонує ще одну альтернативу – облаштувати автобуси можна валідаторами. Така система, за її словами, вже працює в Дніпрі, Сумах та в Житомирі.

– Серед переваг – відсутність прив’язки до спеціальної картки, оплату можна здійснити картою будь-якого банку (Visa или MasterCard), більше того – телефоном чи смарт-годинником, – говорить вона та додала, що така система дозволяє обліковувати пільгові категорії пасажирів. – Для прикладу, така людина заходить у транспорт і карткою проводить через термінал. На екрані висвічується інформація про те, що проїзд оплачений, натомість сума його вартості – не списана. Усі ці дані ми надаватимемо місту для можливості коректного розрахунку з перевізниками.

Наразі цей проект працює в тестовому режимі, тож термінали для безготівкової оплати за проїзд у транспорті банк надає безкоштовно. Утім, підприємці сплачуватимуть кошти за користування ним.

Натомість розробник мобільного додатку MapaMagic, що дозволяє відслідковувати за рухом транспорту в режимі реального часу, Віктор Євпак розповів, що нині розширює можливості цього програмного забезпечення. Насамперед, аби фіксувати порушення з боку водіїв – "простій" на зупинках або проїзд повз зупинку.

– Ми готові безкоштовно надавати свою продукцію для перевізників, – наголосив він.

Тим часом компанія "Мобільні системи" запропонувала прилад, який, серед іншого, дозволяє оперативно комунікувати водіям із диспетчером.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Офіційний сайт міста Черкаси

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100