Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
29.01.2018 20:21

Працьовиті українці їдуть працювати не за кордон, а на Канівщину


Іллюстрація до новини "Голова Канівської райдержадміністрації Дмитро Шелест і директор ПрАТ
Голова Канівської райдержадміністрації Дмитро Шелест і директор ПрАТ "Миронівська птахофабрика" Ольга Форостяна, під час круглого столу
Фото: надане організаторами заходу
Завдяки Миронівській птахофабриці Канівський район став прикладом успішної співпраці великого бізнесу та місцевої влади.

Такий висновок можна зробити, відвідавши круглий стіл "Великий бізнес та місцеві громади – співпраця для розвитку", який відбувся у Каневі цієї суботи, 27 січня.

Як зазначив під час заходу Леонід Даценко, колишній народний депутат, який представляв Канівщину у Верховній Раді в 2014 році, ще п’ять років тому місцеві жителі були в полоні міфів і боялися, що підприємство Групи МХП знищить села. Але час показав, що вийшло зовсім навпаки: завдяки потужностям холдингу населені пункти поблизу Канева розвиваються.

Директор ПрАТ "Миронівська птахофабрика" Ольга Форостяна повідомила, що наразі на очолюваному нею підприємстві працює 3 622 людини. За 2017 рік виплачено понад 354 млн грн заробітної плати. Середня зарплатня працівників становить 8 184 грн на місяць. Всім співробітникам надається повний соціальний пакет. Отже, не дивно, що люди їдуть влаштовуватись на роботу за багато кілометрів.

Є велика кількість працівників, які разом із родинами переїхали з інших областей України на Канівщину, де розташовані виробничі потужності птахофабрики. Не маючи змоги знайти гідну роботу в своїх рідних містах або селах, працьовиті українці їдуть не за кордон, а у Степанці. Зрозуміло, що це позитивно впливає на розвиток суміжних галузей бізнесу та соціальної інфраструктури не лише району, а і всієї області в цілому.

Ольга Миколаївна наголосила, що до місцевих і районних бюджетів Канівського району у 2017 році було відраховано понад 70 млн грн. Питома вага податкових надходжень від підприємства холдингу в районний бюджет склала 36,4% або 42,1 млн грн. Водночас податок на доходи фізичних осіб склав 39,9 млн грн (52,6% бюджет Канівського району).

Крім значних відрахувань до бюджету, фабрика допомагає громадам району і окремим їх членам, незалежно від того, чи працюють вони у холдингу.

У 2017 році підприємство уклало соціальні угоди на загальну суму понад 1,7 мільйона гривень із сімома сільськими радами. Ці кошти були спрямовані на ремонт доріг і об’єктів інфраструктури, підтримку закладів освіти, благоустрій тощо. Серед найбільш значущих проектів: будівництво адміністративного корпусу на стадіоні с. Степанці, ремонт Будинку Культури в с. Ліпляве.

Минулого року підприємство витратило понад 6 мільйонів гривень на підтримку громадських організацій, волонтерських ініціатив, державних установ, закладів соціальної сфери та малозахищених категорій населення.

За ініціативи та підтримки Миронівської птахофабрики у 2017 році в Каневі був відкритий соціальний магазин для незахищених верств населення. В цьому магазині понад 5 000 місцевих пенсіонерів купують продукцію птахофабрики за зниженою ціною.

Під час круглого столу перший заступник голови Степанецької об’єднаної територіальної громади Павло Зоренко наголосив: "Ми бачимо в Миронівській птахофабриці та НВФ "Урожай" своїх надійних партнерів. Вони завжди відкриті для діалогу та виконують всі домовленості. Підприємство наповнює бюджет громади на 70%, і завдяки децентралізації ми можемо впевнено планувати подальший розвиток громади. Зважаючи, що у нас проживають робітники ще й з інших регіонів, місцеві жителі мають чудовий потенціал для розвитку малого бізнесу".

Голова громадської організації "Рідна Черкащина" Микола Фесенко вважає, що МХП, створивши на Канівщині підприємство європейського рівня, дала все необхідне для розвитку громади: розвинуту інфраструктуру, робочі місця та гідну заробітну плату. Він наголосив, що слід зробити прозорішим фінансування соціальних проектів. Бо є окремі громади, в яких кілька осіб пропонують і реалізовують власний проект, який вигідний виключно їм самим. У результаті такий проект не дає стійкого позитивного впливу на село. Тому краще проводити планування на 3-5 років вперед, щоб можна було краще оцінювати довгостроковий ефект.

Микола Григорович запропонував зробити подібні заходи регулярними, щоб раз у квартал організовувати їх безпосередньо в громадах. Він вважає, що потрібно щороку проводити в Каневі форум соціального партнерства – такий собі місцевий "Давос", під час якого представники влади, бізнесу та громадськості зможуть обговорювати виклики сьогодення та перспективи співпраці.

Отже, час показав, що потужний інвестор – агрохолдинг МХП – сприяє розвитку Канівщини не лише в якості культурної святині України, але й як перспективного агропромислового району.

Підготував: Віталій ЛАТИШЕВ
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100