Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
09.11.2017 13:06

В області створено 52 багатофункціональні кооперативи


Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів та початок роботи більш ніж 50 обслуговуючих кооперативів на селі – такі результати втілення в області проекту фінансованого за програмою ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні" та виконуваного управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Проект тривав майже три роки – з 14 січня 2015 по 14 листопада 2017 року. Одним із основних його завдань є зменшення рівня безробіття на селі за рахунок створення щонайменше 50 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та надання їм матеріально-технічної підтримки, зауважив начальник управління агропромислового розвитку ОДА та координатор проекту Ігор Колодка.

За його словами, завдяки проекту в області створено 52 кооперативи, з яких 3 – з вирощування ягідних культур, 7 – з сушіння фруктів, 41 – з кролівництва та 1 – з розведення кіз. Кооперативи отримали за кошти проекту сушильні шафи, кущі смородини, кролів та міні-ферми для їх вирощування на суму майже 4,8 млн грн. Завдяки реалізації проекту створено близько 200-х нових робочих місць та необхідність підтримки у подальшому створеної під час проекту інфраструктури.

Для підтримки кооперативів та їх сталості створено комунальне підприємство "Регіональний навчально-практичний Центр розвитку багатофункціональних кооперативів". Воно функціонує як репродуктор та навчальний центр. Приміщення для Центру реконструювали за кошти ЄС. Тут розводять племінне поголів’я кролів з подальшою передачею сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам. Також Центр надає юридичний, ветеринарний, зоотехнічний, бухгалтерський, управлінський та інший супровід господарської діяльності кооперативів області.

Загальна вартість проекту склала понад 617 тис. євро, з яких: 79,97% (491 925,30 євро) – кошти ЄС, а решта 123 212,0 євро – співфінансування від партнера проекту Черкаської обласної ради, відзначила координатор заходів проекту Таміла Лепьошкіна. За її словами, кролівництво не випадково обрали основним напрямом для підтримки проектом, оскільки у минулому Черкащина була провідним регіоном України з вирощування кролів. Наразі існує значний потенціал для відродження галузі, оскільки стрімко зростає попит на якісне, корисне та дієтичне м’ясо кролів. Ця ніша на сьогодні не заповнена, тому є перспективною для сільськогосподарських товаровиробників.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Черкаська ОДА

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100