Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
01.12.2017 17:27

Посадовці назвали кількість черкащан, які пройшовши АТО потребують особливої уваги


Іллюстрація до новини "Щороку, на початку грудня, відзначається Міжнародний день інвалідів"
Щороку, на початку грудня, відзначається Міжнародний день інвалідів
Фото: надане ОЦЗ
З початку 2017 року на обліку у Черкаській обласній службі зайнятості перебували 1 820 безробітних з особливими потребами, з них 131 особа – це демобілізовані учасники антитерористичної операції, які отримали інвалідність під час бойових дій.

За сприяння служби зайнятості роботу отримали 543 особи, з них 25 учасників АТО, 3 особи розпочали підприємницьку діяльність.

Але працевлаштування – це лише частина послуг, які можуть отримати в службі зайнятості люди з особливими потребами. Окрім пошуку підходящої роботи, їм також пропонують послуги з професійного навчання. А у випадку якщо особа ще не визначилася щодо майбутньої професії, або бажає взагалі змінити сферу діяльності, є можливість пройти спеціальні профорієнтаційні тести та отримати фахову консультацію щодо визначення професійного спрямування.

Протягом січня-жовтня 2017 року 166 людей з особливими потребами пройшли професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З них 153 особи, які вже завершили навчання, працевлаштовані.

Для прискорення адаптації на ринку праці людей з особливими потребами їм надаються профорієнтаційні послуги. З початку поточного року 1 783 безробітні особи даної категорії отримали більше 10,5 тис. профорієнтаційних послуг. А з метою ознайомлення з перспективами зайнятості на Черкащині, соціальними послугами, які надає служба зайнятості, щодо сприяння у самореалізації в професійній сфері та побудови власної стратегії пошуку роботи, проведено 80 інформаційно-консультаційних заходів за участю 952 таких осіб.

Для того, щоб не тільки реалізувати власний трудовий потенціал та ознайомитися зі специфікою роботи на підприємстві, а й зробити перший крок до працевлаштування на постійне місце роботи, у людей з особливими потребами є можливість брати участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Саме 294 особи в цьому році долучилися до участі у таких видах робіт та виконали свою суспільно-корисну роль.

Для підвищення якості соціальних послуг для людей з особливими потребами в усіх центрах зайнятості регіону обладнано відповідні інформаційні куточки, в яких створено умови для самостійної роботи з інформаційними матеріалами, а також є можливість вільного доступу до Інтернет ресурсів, що дозволяє оперативно знайти інформацію про вільні робочі місця та вакантні посади не лише в межах регіону, але й по всій Україні.

З метою ефективного сприяння працевлаштуванню людей з особливими потребами обласна служба тісно співпрацює з громадськими організаціями, що опікуються такими людьми. Протягом поточного року представники служби зайнятості неодноразово приймали участь у спільних заходах з Черкаською обласною всеукраїнською організацією інвалідів "Союз організації інвалідів України" та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів "Гармонія". Під час таких заходів розглядалися питання професійної реабілітації, розвитку системи зайнятості людей з особливими потребами.

Одним із таких прикладів є п’ятирічна співпраця Черкаського міського центру зайнятості з громадською організацію "Спілка батьків молоді з інвалідністю "Перспектива", яку влітку, в рамках проведення Всеукраїнської наради Державної служби зайнятості України, відвідав в. о. Голови Валерій Ярошенко, його заступник Юлія Жовтяк та представники ДСЗ (ЦА).

Громадська організація займається доглядом за молоддю з обмеженими фізичними можливостями. Співпраця з міським центром зайнятості заключається в підборі працівників з числа зареєстрованих безробітних на громадські роботи, під час яких безробітні допомагають налагодити повсякденний побут дітей з інвалідністю, вчать спілкуватися, супроводжують їх на культурно-масові заходи міста, допомагають розкрити свої таланти.

У реабілітаційному центрі, який функціонує при громадській організації, діє творча студія "Рампа", в якій вихованці можуть розвивати свої акторські здібності та естетичний смак до прекрасного.

У наш час є люди, яким небайдужі долі інших людей, людей, які потребують допомоги та підтримки. А служба зайнятості – є тією ланкою, яка об’єднує громадські організації та сприяє створенню належних умов, для людей, які цього потребують, дарує їм відчуття своєї користі в цьому світі. Протягом 2017 року між службою зайнятості і організацією "Спілка батьків молоді з інвалідністю "Перспектива" було заключено 1 договір про участь 49 безробітних у громадських роботах. Фінансування таких робіт було здійснено пропорційно на основі за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 88,72 тис. грн. Окрім того у 2016 році був підписаний строковий трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою Ігорем Нестеренком, який був працевлаштований за направленням міського центру зайнятості, до спілки на посаду "соціальний працівник".

Співпраця міського центру зайнятості щодо направлення безробітних для участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру також налагоджена з Черкаським учбово-виробничим підприємством українського товариства сліпих "УТОС", благодійними організаціями "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" та "Від серця до серця". Упродовж 2017 року між центром та організаціями було заключено 3 договори про участь 96 безробітних у громадських роботах, використано коштів у сумі 172,06 тис. грн.

Показовими прикладами співпраці міського центру зайнятості з роботодавцями у напрямку працевлаштування людей з особливими потребами є – Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, підприємства "Ременерго", "Центренерго" та "ЧЕРКАСИТАРА" і "Фаворит-2020" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Рух за рівні можливості". Протягом 2017 року на підприємства міста Черкас за підтримки спеціалістів центру зайнятості було працевлаштовано 169 осіб з інвалідністю, щодо яких ще протягом року здійснюється індивідуальний супровід фахівців для успішного їх закріплення на робочому місці.

Налагоджена співпраця обласної служби зайнятості і з медико-соціальною експертною та лікарсько-консультаційною комісіями. Саме під час проходження медичної експертизи, при формуванні Індивідуальної програми реабілітації, людина з особливими потребами отримує кваліфіковану профорієнтаційну консультацію спеціаліста центру зайнятості та письмові рекомендації щодо напряму подальшої професійної діяльності та працевлаштування.

Продовжується співпраця і з центрами професійної реабілітації інвалідів щодо навчання та подальшого працевлаштування людей з особливими потребами. У разі отримання повідомлення про випускників центру в обов’язковому порядку проводиться попередньо підготовча робота з керівниками підприємств щодо вирішення питань їх працевлаштування.

Відомо багато прикладів успішних людей з особливими потребами, які незважаючи на труднощі і перешкоди, досягали бажаного і не здавалися. Серед таких є Іван Федорівський, маючи музичну освіту, через життєві обставини вимушений був працювати оператором заправної станції. Але чоловік не полишав надії займатися улюбленою справою. Після невдалого самостійного пошуку роботи звернувся за допомогою до Маньківського районного центру зайнятості. "Не дивлячись ні на що, я просто йшов вперед не зупиняючись розвивався. Тепер я відчуваю себе потрібним і успішним. Тому переконаний хто шукає роботу, той обов'язково її знаходить", – зауважив Іван Федорівський.

Окремої уваги заслуговує життєва історія Костянтина Клімова жителя с. Степанки Черкаського району, який маючи інвалідність змушений був звільнитися з постійного місця роботи. "Коли хочеш чогось досягти, то саме життя робить крок назустріч", – завжди намагався по життю слідувати цьому принципу Костянтин і невдовзі переконався в його успішності. Хоча самостійний пошук роботи, нажаль, і не дав позитивних результатів, та це ніяк не змогло зупинити чоловіка. Питання працевлаштування ускладнювалося ще й станом здоров’я, але було велике бажання повернутися до трудової діяльності якнайшвидше. Звернувшись до районного центру зайнятості результат не забарився. Фахівці центру запропонували чоловіку вакансію водія-навантажувача. Костянтин погодився на пропозицію реалізувати себе у сільськогосподарській галузі. На цей час Костянтин працює і відчуває себе потрібним на новій роботі – в агропромисловій компанії "Маїс".

Маючи досвід роботи водієм автотранспортних засобів та велике бажання знайти постійну роботу, від якої можна буде отримувати велике задоволення, Сергій Кахчі, демобілізований учасник АТО, звернувся до Черкаського міського центру зайнятості. Успішно пройшовши курс навчання чоловіка працевлаштовано в ТОВ "Пономар".

Звернувшись до Чигиринського районного центру зайнятості у пошуку роботи Віра Олексенко відвідала ряд профконсультаційних заходів, успішно пройшла співбесіду у роботодавця та невдовзі працевлаштована на посаду конструктора одягу в місцеве ТОВ "Анва".

Фахівці служби зайнятості спільно з соціальними партнерами і надалі докладатимуть максимум зусиль, щоб допомогти у працевлаштуванні людям з особливими потребами та не залишити їх наодинці зі своїми проблемами.

Повідомляють у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи обласного центру зайнятості.

Підготував: Сергій ДАНИЛОВ
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100