Громадсько-політичне видання "Прес-Центр"

Інтерактивна карта Черкаського р-ну. Потрібен Flash.
З
10.07.2017 09:54

Вперше за новою формою декларації акцизного податку звітують у серпні


Міністерством фінансів України наказом від 24.04.2017 №451 "Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та порядку заповнення та подання декларації акцизного податку", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 травня 2017 року за №630/30498 (далі – наказ №451) внесено зміни до форми декларації акцизного податку (далі – Декларація) і Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14, зокрема внесено зміни до таких розділів Декларації:

– розділу А "Податкові зобов’язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше" – технічна правка в частині визначення показника графи А10;

– розділу Б "Податкові зобов’язання з тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну (в тому числі тютюновою сировини, тютюнових відходів)" – код операції Б7 доповнено новою операцією, яка звільняється від оподаткування згідно з п.п. 213.3.13 п. 213.3 ст. 213 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (операції з неферментованою (непереробленою) тютюновою сировиною);

– розділу В "Податкові зобов’язання з реалізації пального" – розділ доповнено рядком за кодом В17 щодо декларування суми пільг з операцій, визначених пунктами 213.2, 213.3 статті 213 та статтею 229 розділу VI Кодексу, застосування яких зупинено відповідно для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) та/або місцем здійснення діяльності яких є територія населених пунктів на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (підпункт 38.5 пункту 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу);

– розділу Д "Податкові зобов’язання з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів" – у колонці "Код показника додатка" змінено назву показника Д 6 з "Усього за розділами І, II" на "Усього".

У зв’язку зі скасуванням акцизного податку з роздрібного продажу пального з 01.01.2017 суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію пального, не заповнюють розділ II додатка 6 до Декларації "Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів";

– розділ II додатка 6 до Декларації заповнюється лише у разі подання суб'єктами господарювання, які здійснюють роздрібний продаж пального, уточнюючої декларації за відповідними операціями, що були здійснені до 01 січня 2017 року та задекларовані у звітності, поданій до 21 січня 2017 року (тобто поданій за грудень 2016 року).

Також уточнено визначення осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, та враховано, що номер паспорта громадянина України, який виготовлено у формі картки, містить дев’ять цифр та не містить серію.

З урахуванням вказаних змін до розділів Декларації внесено аналогічні зміни до додатків Декларації та відповідних розділів Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку. Згідно з частиною другою п. 46.6 ст. 46 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 06.06.2017 (Наказ опубліковано в "Офіційному віснику України" № 44 за 06.06.2017).

Враховуючи норми частини другої п. 46.6 ст. 46 ПКУ особи, визначені ст. 212 ПКУ платниками акцизного податку, вперше подають декларацію акцизного податку з урахуванням змін, внесених наказом № 451, не пізніше 20 серпня 2017 року за липень 2017 року. Повідомляє Державна податкова інспекція у м. Черкасах.

Підготував: Олена ХОЛОД
Джерело: Прес-Центр

Версія для друку


Коментарі
Коментарі можут залишити лише зареєстровані користувачі.
Cкористайтесь формою авторизації, якщо у вас не відкрито аккаунт зареєструйтесь.
Варто почитати

MARKETGID NEWS


Украинская Баннерная Сеть

 

 

JOIN.UA

Погода, Новости, загрузка...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

MARKETGID NEWS

Останні новини

Повна стрічка новин

Керівник проекту:Віталій Латишев;

Дизайн та флеш: Дмитро Гончаренко

bigmir)net TOP 100